DuyuruManşet

Cari Gider Ödemeleri Hakkında Duyuru

1.22Kgörüntülenme

Yıllardır çözülemeyen sorunlardan biri olan zamanında yatmayan, ne zaman yatacağı da ilden ile, idareciden idareciye değişen cari ödemeleriyle ilgili federasyonumuz tarafından somut adım atılmıştır. İlimizde bu konuyla ilgili yaşanılan sıkıntıları minimize etmiş olsak da bu konunun artık netlik kazanmasının zamanı gelmiştir. Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği olarak AHEF’in almış olduğu kararı desteklediğimizi ve yapılacak olan düzenlemelerin takipçisi olacağımızı üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla bildiririz.

 

Değerli kamuoyuna;
Aile hekimleri olarak son zamanlarda cari gider ödemelerimizin yatırılmasında aksaklıklar yaşanmaktadır. Cari gider ödemesi demek; aile sağlığı merkezlerinde çalışanların maaşı demek, aile sağlığı merkezilerinin elektrik, su, doğalgaz, internet, tıbbi malzeme alımı, temizlik malzemesi alımı demek…

Cari gider ödemeleri zamanında yatmadığında aile sağlığı merkezlerinin işleyişinin aksaması demektir.Bu konuda defalarca ilgili kişilerle görüşmemize rağmen sorun bir türlü çözülmemiştir. Sağlık Bakanlığı’nın her ayın 8’inde ödenmesi için il sağlık müdürlüklerine yazı yazmış fakat bazı il müdürlükleri bu ödemeyi geciktirmeyi alışkanlık haline getirmişlerdir. İş yükümüzün yanında bizden kaynaklanmayan ödemelerdeki bu aksaklık, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamasına,aile sağlığı merkezi çalışanlarımızın ve bizlerin motivasyonunu düşürmeye,çalışanlarımızın mağduriyetine, hizmetlerimizde aksamalara sebep olmaktadır.
Bu sebeple AHEF yönetim kurulu olarak, bundan sonra yaşanacak aksaklıklarda,buna sebep olan kurumlar hakkında adli süreci başlatacağımızı,ödeneklerimiz yatmadığı takdirde , ödeneğe bağlı hizmet akışlarında sıkıntılar yaşanmaması için kısıtlamalara gideceğimizi tüm kamuoyuna saygıylarımızla duyururuz.

AHEF YÖNETİM KURULU