HaberHukukManşet

Hukuk Zaferleri Devam Ediyor

1.26Kgörüntülenme

2016 yılında yapılan rutin denetimde ria sertifikasına sahip aile sağlığı çalışanı bulunmadığı için aile sağlığı merkezinde bulunan 5 birim A sınıfından C sınıfına düşürülmüştü. Ria sertifikası vermeye yetkili kurum olan İl Sağlık Müdürlüğüne denetim öncesinde ria sertifikası kursu için müracaat edilmesine rağmen sıra gelmemiş ve sertifika temin edilememişti. Üstelik denetimden 10 gün sonra tekrar değerlendirme yapılmamış adeta ‘yaptım oldu’ dercesine karar verilmişti.

İl idare mahkemesi başvurumuzu reddetmişti. Böylesi haklı olduğumuz bir konuda vazgeçmeyecektik elbette. Yorulmak bilmeyen ŞUAHED ekibi kararlı duruşlarını bırakmayan meslektaşlarımız ve yoğun çabalarını esirgemeyen avukatımızın çabaları sayesinde bölge idare mahkemesi lehimize karar verdi ve hataları düzeltme piramidinin hukuk bölümüne iki dosya daha eklenmiş oldu. Meslektaşlarımızdan haksız şekilde yapılan kesintiler kendilerine iade edilecek.

Haklı davada yılmamanın, doğru adımlarla sonuna kadar gitmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Unutulmamalıdır ki zamanında bu davalar açılmamış olsaydı ria sertifikası zorunluluğu hala devam ediyor olabilirdi.

Karar hepimize hayırlı olsun.

SEN VARSAN GÜÇLÜYÜZ…

 

Diğer karar;