DuyuruManşet

Hukuksuz İşlem Bir An Önce Durdurulsun

904görüntülenme

Aile Hekimi olarak görevini yapan meslektaşımız Dr. Yaşar ULUTAŞ’ın aile hekimliği sözleşmesinin feshedildiğini öğrenmiş bulunmaktayız .

“Yasalar önünde herkes eşittir ve suçu ispat edilene kadar herkes masumdur” ilkesi gereğince kendisi hakkında açılmış dava henüz sonuçlanmamışken böyle bir karara imza atan Sağlık Bakanlığında görevli bazı bürokratların yaptığı hukuksuz uygulamayı kabul etmediğimizi ifade etmek isteriz . ŞUAHED olarak bu güne kadar çeşitli mecralarda duruşumuz ve adalete olan bakışımız açıktır. Meslektaşımızın sözleşme feshinin yasal dayanakları oluşmadan , mahkeme süreci devam ederken gerçekleştirilmesi manidardır.

Sağlık Bakanının olaya müdahil olmasını ve kendini hakim sananları uyararak yargı kararının beklenilmesini sağlamasını bu süreçte meslektaşımızın görevine iadesini istemekteyiz. İnsanların mesleklerini icra etmelerini yasaklamadan önce suçlu olduğunun kesinleşmesi gereklidir. Aceleyle verilen yanlış kararlar hem idari makamlara olan güveni sarsmakta hem aileleri perişan etmekte hem de toplumda tedirginlik oluşturmaktadır.

Konunun takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

ŞUAHED Yönetim Kurulu