DuyuruHaberManşet

İDARİ İZİN İŞ BIRAKMA

513görüntülenme

ŞUAHED Yönetim Kurulu olarak AHEF’in almış olduğu iş bırakma kararına desteğimiz tamdır.

Pandemiden daha çok bizi yoran idarenin/idarecilerin almış olduğu tutarsız kararlardır. Hekimler olarak bilimin ışığında ve adil hareket edildiğine inanırsak kesinlikle mücadele etmekten çekinmeyiz. Pandemi öncesinde zaten yaşadığımız bir sürü sorunumuz vardı. Üzerine gelen pandemi ile mücadele edebilirdik ve ettik ama keyfi ve tutarsız uygulamalar, verilmeyen haklar yetmezmiş gibi kazanılmış haklarımız da elimizden alınmak istendi. Bu şekilde ‘yaptım oldu’ mantığıyla hareket edilmesine izin veremeyiz. Kamu personellerinin hepsinin idari izinli olduğu dönemde, ülke çapında sokağa çıkma yasağı ilan edilmişken aile hekimlerini bu idari izinden muaf tutmak hiç bir mantığa sığmaz. Bu kadar yoğun mücadelenin ardından bir nefes alabilme fırsatını bütün sağlık çalışanları gibi aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları da hak etmektedir.

Bu zor dönemlerde aile hekimlerine ve aile hekimliği sistemine sahip çıkan AHEF, adına yakışanı yapmış ve mücadele etmekten çekinmediğini göstermiştir. Aynı şekilde yanımızda olan, aile hekimlerine, aile sağlığı çalışanlarına ve aile hekimliği sistemine destek olan stkları taktir ettiğimiz gibi destek olmasını beklediğimiz, çok defalar beraber mücadele ettiğimiz stklarımızı da yakından takip ediyoruz.

Her zaman beraber mücadele etmekten gurur duyduğumuz meslektaşlarımız değerli ŞUAHED Üyeleri; yine beraber mücade etme zamanı geldi. Mantıklı hiçbir gerekçe olmadığı halde idari izin hakkımız elimizden alınmak isteniyor. Bu hakkımızın elimizden alınmasını önlemek adına AHEF’in almış olduğu karara bütün üyelerimizin, bütün meslektaşlarımızın sahip çıkmasını, destek vermesini bekliyoruz.

SEN VARSAN GÜÇLÜYÜZ.

 

                                                                                           ŞUAHED YÖNETİM KURULU