Duyuru

KANSER TARAMA KAMPANYASI

653görüntülenme

Değerli Aile hekimleri,
Derneğimiz tarafından koruyucu hekimliğe verdiğimiz önem ve aile hekimliğinin temel değerleri kapsamında yürüttüğümüz Kanser tarama kampanyası 15 .11.2015 tarihinde başlatılmış olup 15.03.2016 tarihinde sonuçlanmıştır.
Destek veren tüm aile hekimliği çalışanlarına teşekkür ediyoruz.
Ne yazık ki , başlattığımız kampanya bazı kişiler tarafından çeşitli platformlarda manipüle edilmeye çalışılmaktadır. Aşağıda yer alan kampanya duyuru metninde de görüldüğü gibi, aile hekimliği çalışanlarının kampanya süresinde tarama hedefi % 70 başarı olarak belirlenmiştir.
Bu nedenle, ilk beşe giren aile hekimi ve aile sağlığı elemanlarına hedef başarı oranına ulaşamadıkları için ödül verilememiş olup yapılan Şuahed İstişare Toplantısında plaketleri takdim edilmiştir.
Diğer yandan, Kanser tarama kampanyasında sahadan olumlu geri dönüş alınması ve koruyucu hekimliğin İlimizde etkin olması açısından kampanya 01.07.2016 tarihine uzatılmıştır.
Şimdiye kadar kampanyada yapılan taramalar devam eden kampanyaya eklenecektir.
Kampanya son tarihine kadar yapılan tüm serviks ca taramaları İl HSM ‘den alınan veriler sonrası değerlendirilerek ilk iki (2) sıradaki aile hekimine AHEKON 2016 Bursu ( kayıt+ konaklama) , ilk iki (2) sıradaki aile sağlığı elemanına ise yarım altın verilecektir.
Tüm aile hekimliği çalışanlarına duyurulur.

Uzm.Dr.Hüseyin GÜNTÜRKÜN
ŞUAHED Yönetim Kurulu

not: Halk Sağlığı müdürlüğü tarafından sahada araç gönderilerek yapılan tarama sayıları değerlendirme dışıdır.

Yayımlanma Tarihi: 14 Nisan 2016