HaberManşet

KPS DEGİŞKLİGİ İÇİN DUYURU

1.42Kgörüntülenme

Değerli aile hekimleri KPS sisteminin yenilenmesi ile ilgili tekrardan sistemin çalışması için sağlık bakanlığından gelen yazıda yeni bir gizlilik taahhütnamesi doldurulup yazılı başvuru yapılması istenmektedir. Bu konuda ŞUAHED olarak iki konuda itiraz etmiştik.

1-Aile hekimliği uygulama yönetmeliğinde ve yaptığımız sözleşme ile zaten bu gizliğe uymayı taahhüt ettiğimizi ayrı bir belge doldurmaya gerek kalmadan otomatik olarak tanımlanması gerektiğini belirttik.

2-Aile hekimlerinin mernis tanımlamaları üzerinden daha önce hem kendisi hem de aile sağlığı çalışanı bu sorgulamayı yapabiliyorken sadece taahhütün aile hekiminden alınmasının hatalı olacağını aile sağlığı çalışanlarının da taahhütname vermesi gerektiğini iletmiştik. Bugün sağlık bakanlığı KPS sorumlusu Fatih Karaköse’den görüş soran Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü hekimler kendi kullanıcı şifrelerini vermek istemez ise aile sağlığı çalışanlarının da KPS kullanmak için başvuru yapmaları gerektiğini diğer konuda ise yazılı bir yanıt vereceklerini iletmişlerdir.

Saygılarımızla