DuyuruHaberManşet

Meslek Onurumuzu Zedeleyen Şartlı Sadakayı Kabul Etmiyoruz

960görüntülenme

KAMUOYUNA DUYURULUR
MESLEK ONURUMUZU ZEDELEYEN ŞARTLI SADAKAYI KABUL ETMİYORUZ.
Aile hekimleri olarak pandemi süreci başından itibaren bu işin tam ortasındaydık!! Bize şartlı ödeme yapanlara soruyoruz:
-Sağlık çalışanlarına Ek ödeme sözü verirken biz ne deve, ne kuş saydığınız devekuşlarını neden dikkate almadınız ? Biz sizin bakanlığınıza bağlı değil miydik !!! Onlara ek ödeme dağıtırken biz sahada çırpınıyorduk peki siz NEREDEYDİNİZ ?
-Çözümleri aslında çok basit olan problemlerde git aile hekimin yapacak diye adres gösterip yangının ortasına bir başına “koruyucu malzemeleri kendiniz alacaksınız bakın başınızın çaresine” diyerek salarken NEREDEYDİNİZ ? Malzememiz eksik bize malzeme temin edin, biz de sizin personeliniziz bizi de koruyun dediğimizd , 1 kutu eldiven 18 tl den 70 tl ye , 1 kutu maske 22 tl den 200 lü , 500 cc dezenfektan 34 tl den 90 lı rakamlara ulaşırken ama biz size cari gider yardımı yapıyoruz onunla alacaksınız deyip ÖLÜMLERİMİZ başlayınca hadi bunlara da verelim demeden önce NEREDEYDİNİZ?
-Her kurumda kronik hastalığı olan çalışanlar idari izine ayrılırken sağlık çalışanlarını ölümüne işe gönderdiğinizde NEREDEYDİNİZ?-Tüm kurumlar esnek mesai yaparken , aile hekimlikleri dışında tüm sağlık çalışanları da esnerken , boş kalan birimlere görevlendirme yapamadığınız , yeni kuralar açması gerekirken pandemiyi bahane edip kura açmayıp oysa pandemiyi gerekçe gösterip toplantı organize ederken, boş kalan birimler yüzünden ne hekimler ne yardımcı sağlık personelleri esneyemeyip her gün viral yüke maruz kalırken NEREDEYDİNİZ?
-Asli görevlerimiz olan aşı ve izlemler gibi koruyucu sağlık hizmetlerini pandemi döneminde bile eksiksiz yerine getirip oranları düşürmeyen, korkan hastalarımızı ikna ederek hizmetin devamını sağlaya , tüm dünyada aşı oranları düşerken ülkemizde en ufak bir düşüşe bile mahal vermeyen Aile Hekimleri performansları erteleyelim , biz görevimizin başındayız derken NEREDEYDİNİZ?
-Tüm hastaneler pandemi süreci ile birlikte hasta kabul etmez, poliklinikler kapatılırken; süreç boyunca katlanarak artan poliklinik sayıları ve coronalı hastalar ile direk temas halinde olan Aile Sağlığı Merkezleri sizin seçmenlerinizin yüzünü güldürürken NEREDEYDİNİZ ?
-HASTALANDIK , yerine vekalet vermezsen maaşınız kesilir diyen vicdanınız 1 Ağustostan sonra ne değişti de ARTIK kesinti yapılmayacak diye lanse edip bu kararı alırken 11 Marttan sonra NEREDEYDİNİZ ? Maaşlarımız kesildi, yerimize bakan arkadaşlarımıza görevlendirme ücreti yatırmadınız , bizi bir başımıza bırakırken NEREDEYDİNİZ ?
-Hastaları ve temaslıları telefonla arayacaksınız kararı aldınız. Organize olamadığınız bir durumdaydınız yine . Size peki bu hastalar dışarıda geziyor ne yapacağız, bu hastaların durumu ağırlaşıyor koordinasyonu sağlayın durumu kötüleşenleri bildirelim hemen evlerinden alın, bu hastalar ilaç bekliyor evlerinde ilaçları gelmedi, bu hastalara rapor test sonucu çıkar çıkmaz tarafınızdan verilsin Aile Sağlığı Merkezlerine rapor almaya çıkıp geliyorlar bulaştırmaya devam ediyorlar dediğimizde siz aramaya devam edin dediniz. Size bu aramaların bilimsel hiçbir faydası bu şartlarda, bu şekliyle yok dedik, artık aramıyoruz dedik dinlemediniz. Şimdi adeta rüşvet verir gibi al şu parayı da hele bu dediğimi yaparsan sana para verelim diyerek MESLEK ONURUMUZU ve MESLEK ONURUNUZU ayaklar altına aldırırken HEKİMLİK MESLEĞİNİN PARA DEĞİL YÜREK İŞİ OLDUĞUNU , BU MESLEĞE PAHA BİÇİLEMEYECEĞİNİ ANLAMADINIZ? RÜŞVETE, SADAKAYA BU MESLEĞİ NASIL ALET ETTİNİZ? İTİBARIMIZI KAYBEDİYORUZ DERKEN NEREDEYDİNİZ?
-11 Martta Ülkemizde başlayan pandemi süreci ile birlikte EK ÖDEME sözünü siz gündeme getirdiniz,çalışanlarınızın böyle bir talebi yokken vicdanınız maaşlarımızın gerçekliğinden yara aldı tüm sağlık çalışanlarına ek ödeme vereceğiz dediniz lakin pandemi ile sadece hastaneler uğraşıyor sandınız , sadece hastanelere ve filyasyon ekiplerine ödeme yaptınız ama İL İDARECİLERİNİZ ile AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNİN pandemi savaşındaki yerini bilemeden , göremeden, anlayamadan bizleri dışarıda bırakırken biz salgının tam içindeydik peki siz NEREDEYDİNİZ ?

BİZLER ŞUAHED AİLESİ OLARAK HEP GÖREVİMİZİN BAŞINDA, MESLEK YEMİNİMİZİN BİLİMSEL GERÇEKLER ÇERÇEVESİNDE PEŞİNDEYDİK. BİLİMSEL HİÇBİR GEÇERLİLİĞİ OLMAYAN ÖZELLİKLİ İZLEMLERİ YAPMAYI VE ADETA SADAKA ŞEKLİNDE TÜM BASINA BİZİ AFİŞE ETTİGİNİZ ŞARTLI ÖDEMENİZİ KABUL ETMİYORUZ !!
ŞUAHED YÖNETİM KURULU