Haber

SAĞLIKTA CİNNET DEVAM EDİYOR

491görüntülenme

       17 Temmuz 2018 tarihinde Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi acil servisinde bir hasta yakını tarafından başına sert bir cisimle vurulmak suretiyle yaralanan Dr. Bahattin Ahmet YALÇIN’a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Meslektaşımıza yapılan bu saldırı biz hekimleri  derinden yaralamıştır. Sağlıkta şiddetin önlenemediği ve üstelik giderek arttığı bu ortamda hizmet veriyor olmaktan büyük utanç duymaktayız .

      Konunun muhatapları olan Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığını biz sağlık çalışanlarına yönelik bu olayları sona erdirmek üzere etkin bir şiddet yasasının çıkarılması ve gerekli önlemlerin alınması konusunda göreve davet ediyoruz . Bizler bu devlet ve millet için hizmet veren çalışanlar olarak sahipsizliğimizin sona ermesini, bize kalkan ellerin aslında devlete kalkan eller olduğunun farkına varılmasını, çözümsüzlüğün şiddeti körüklediğinin farkına varılmasını ve sorumluluların ivedilikle en ağır biçimde cezalandırılmasını talep etmekteyiz .

      Savaş durumunda bile sağlık çalışanlarına saldırılmadığı bir evrensel ortamda ülkemizde yaşanan sağlıkta şiddet olaylarının son bulmasını dilerken meslektaşımıza gereken desteği vereceğimizi ve yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız .

Yayımlanma Tarihi: 18 Temmuz 2018