HaberManşet

Sağlıktan Sorumlu Vali Yardımcımız İle İstişare

1.7Kgörüntülenme

Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği adına ŞUAHED Başkanı Dr. N. İlkim KENDİRCİ, Başkan Yardımcısı Dr. H. Yusuf ERYAZGAN, Genel Sekreteri Dr. Harun M. ATMACAOĞLU  sağlıktan sorumlu Vali Yardımcılığı görevine getirilen Sayın Vali Yardımcımız Osman AYDOĞAN’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Görüşmede Sayın Vali Yardımcımız Osman AYDOĞAN’a Aile Hekimleri Federasyonu ve Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği tanıtıldı ve derneğin şimdiye kadar yapmış olduğu sosyal projeler, eğitimler, kanser taramalarına verilen destek ve teşvik için düzenlenen ödüllü yarışmaların yanı sıra özlük haklarının iyileştirilmesi için verilen mücadeleler ve işleyişte görünen aksaklıkların giderilmesi için yapılan görüşmeler ve çözüm önerileri anlatıldı. Kendisine yaşanılan sorunlar ve çözüm önerilerinin bulunduğu rapor sunuldu. Bu raporda;

AİLE SAĞLIĞI ÇALIŞANI AÇIĞI

DENETİMLER

– ADLİ VE DEFİN NÖBETLERİ

 – RAPORLAR

– AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ VE GÜVENLİK

PERFORMANSLAR

– AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNİN BAKIM VE ONARIMI

– AİLE SAĞLIĞI ÇALIŞANLARININ SORUŞTURMALARDA AYRI  TUTULMASI

– SAĞLIK OKUR- YAZARLIĞI VE UYGUNSUZ TALEPLER

– ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE HİZMETTE AKSAMALAR

– SOSYAL YARDIMLAŞMA KAPSAMINDAKİ YARDIM PARALARI

– AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNE KESİLEN YÜKSEK SU FATURALARI

– DOĞUM BEYANI

– İKAMETGAH DEĞİŞİKLİKLERİ

– ESNEK MESAİ DENETİMLERİ

– MERDİVEN ALTI AÇILAN SURİYELİ KLİNİKLERİ

– İNTERNET SORUNU

başlıklı konular detaylandırılıp çözüm önerileri sunulmaktadır.

Sayın Vali Yardımcımız Osman AYDOĞAN’a soruşturmalarda yapılan hatalar ve ceza verilmesi durumunda yapılan Valilik itirazlarının evrak kayıtta kaydedilmesi aşamasında yaşanılan sıkıntılar anlatıldı. Ayrıca Valilik itirazlarının İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilmesinin zaten İl Sağlık Müdürlüğünün cezayı veren kurum olması nedeniyle problemler oluşturacağı belirtildi. Sayın Vali Yardımcımız bu konunun bilgisi dahilinde olduğunu ve itirazların İl İdare Kurulu tarafından değerlendirilmesi yönünde talimat verdiğini ve İl İdare Kuruluna Sağlık Müdürlüğünden görevlilerin geleceğini beraber değerlendirileceğini belirtti. Dernekten de bir yetkilin olması teklif edilmesi üzerine Sayın Vali Yardımcımız bu konuyu İl İdare Kurulunun gündemine getireceğini söyledi.

Çeşitli kurumlardan özellikle de Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen uygunsuz rapor taleplerinin olduğu ve bunların iş yükünü arttırdığını hastalarla hekimleri karşı karşıya getirdiği anlatıldı. Sayın Vali Yardımcımız bu konuda ŞUAHED’ten bu konuda bir rapor sunulmasını istedi ve kurumlara bu durumun yazılı olarak Valilik tarafından da hatırlatılacağını belirtti.

Sayın Vali Yardımcımız Osman AYDOĞAN’ı göstermiş olduğu nezaket, anlatılanları ilgiyle dinlemesi, olaylara iki taraflı bakabilmesi ve çözüm odaklı yaklaşımlarda bulunması nedeniyle Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği olarak teşekkür ederiz.