HaberManşet

Şanlıurfa Valisini Ziyaret Ettik

860görüntülenme

ŞUAHED Yönetim Kurulu Sayın Valimiz Abdullah Erin’i makamında ziyaret ederek aile hekimlerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini iletti. Valilikte bulunan İl Sağlık Müdürümüz de toplantıya katıldı. Viranşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan usulsüz soruşturmalar ve istenen adil olmayan cezalar belgeleriyle Vali beye ve İl Sağlık Müdürüne anlatıldı. Siverek 5 Nolu ASM nin yılan hikayesine dönen çatı onarımı ve tadilat gereksinimi anlatıldı.
SGK tarafından hekimlere gönderilen para cezalarının hiçbir yargı kararına dayanmadığı, müfettiş raporu ile bu şekilde ceza verilemeyeceği zaten ortada hekimlerin yaptığı bir hata yada suç olmadığı belgeleriyle beraber anlatıldı. Usülsüz rapor isteklerinin hasta ile hekimi karşı karşıya getirdiği belirtildi.
Sayın Vali bu sorunların çözülmesi, iletilen konuların dosya halinde İl Sağlık Müdürüne sunulması talimatını verdi. Usulsüz rapor düzenlemenin suç olduğu böyle bir raporun düzenlenmemesi gerektiğini ifade etti. İdarecilerin iletişime açık olması gerektiği ve usulsüz hiçbir işlemin, kanunsuz soruşturmaların kabul edilemeyeceğini, soruşturmaların Valilik aşamasına gelmeden usule ve hakka uygunluğu yönünden değerlendirilmesi, süzgeçten geçirilmesi gerektiğini belirtti. SGK Başkanı Dr. M. Selim BAĞLI ile görüşeceğini ve konuyu kendisine ileteceğini ifade etti. ŞUAHED tarafından düzenlenen etkinliklerde Sayın Valiyi görmekten aile hekimlerinin mutluluk duyacağının belirtilmesi üzerine, Vali Bey seve seve katılacağını söyledi.
İlgili dosyalar ŞUAHED Hukuk Komisyonu tarafından hazırlanarak İl Sağlık Müdürüne teslim edilecektir.