Haber

TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMUNA AÇIK ÇAGRIMIZDIR !!      

572görüntülenme

İlimizde Birecik ilçesi Kaymakamlığı  tarafından Şanlıurfa HSM nin rutin denetimlerden  ayrı olarak, önceleri İlçe Tarım müdürü, Milli  Eğitim müdürü ve personelinin katılımıyla Aile hekimlerine bir dizi denetim yapılmaya  başlanmişti.

Konu hakkinda  Valilik onayı veya kurum onayı olup olmadığı konusunda  bilgimiz yoktu ve bilgilendirme yapılmamaktaydı,  konuyla ilgili şikayetimizi Şanlıurfa HSM üzerinden Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna  2 ay önce iletmistik, durumla ilgili THSK  cevabi yazısina rağmen denetimler devam etmişti.

En son 20 gün önce kaymakamlık ekibinin bir gün önce Şanliurfa Halk Sağlığı mdürülüğünce  olağan denetimi yapılan iki birime denetim  yapılmıştır. Bu arkadaşlarımız buna itiraz edince kaymakamlik  il idare kurulu üzerinden 657 125 e maddesine istaneden soruşturma açmıştır .

Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna ŞUAHED  olarak açık çagrimizdir;  Aile hekimliği uygulama  Yönetmeliği,  Aile hekimliği kanunu  hala yürürlükte iken görev alanin  dışında yapılan ve kişisel ego tatmini için yetkileri aşan bu soruşturmaya bir an önce müdahil olun .Yok eğer bütün yetkilerinizi  İçişleri Bakanlığına  devrettiyseniz  bunu resmi bir yazıyla aile hekimlerine tebliğ edin.

Bizler ŞUAHED olarak bu haksizligin  bu görevi  kötüye kullanmanin  sonuna kadar peşine düşeceğimizi  bununla ilgili hukuk sınırları  içersinde her türlü  mücadeleyi vereceğimizi ilanenen  duyuruyoruz. Bu iki arkadaşımızın dik duruşlarini  takdir ediyoruz  aile hekimlerinin  özlük hakları için yaptıkları bu mücadele  için her daim yanlarında olduğumuzu  bilmelerini  istiyoruz.

Saygilarimizla .

ŞANLIURFA AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ

Yayımlanma Tarihi: 21 Ağustos 2017