Haber

KAMUOYUNA DUYURULUR

546görüntülenme

Değerli Şanlıurfa Aile Hekimleri,
Son dönemde ilimizde kişisel sıkıntılarını çalışma ortamından kaynaklanan sıkıntılar gibi göstererek yalan haberlerle karalama yaparak bir yol alacağını zannedenler büyük bir yanılgı içerisindedir.
Hekimlik mesleğini, son 5 yıldaki aşı kampanyalarında bütün olumsuzluklara rağmen yürüten ve Şanlıurfa gibi zor bir sahada aile hekimliğinin geleceğini inşa etmeye çalışan tüm hekim arkadaşlarımızın saygınlığını ve onurunu zedeleyecek her türlü olumsuzluğun karşısında duracağımızı ŞUAHED olarak belirtmek isteriz. Derneğimiz, ilimizdeki birkaç ASM’de başlatılan hekim ile aile sağlığı çalışanı çatışmasını kaygı içerisinde yakinen izlemekte ve konu hakkındaki endişelerini her ortamda yetkililere aktarmaktadır.

Aile hekimliği bir ekip işidir. Bu ekibin liderinin ‘Hekim’ olduğu olgusunu, algı yöntemleri ile değiştirebileceğini düşünenlerin oluşturdukları bir ütopyada kendi egolarını tatmin ettiklerinin farkındayız. Bizler ŞUAHED olarak, bütün haksızlıklara, yapılan hukuksuzluklara yıllardır karşı durduk. Bu duruşumuzdan da asla taviz vermedik ve vermeyeceğiz.
Özlük hakları problemleri, emeklilik, izin, performans gibi çok daha büyük problemleri unutturmak için birileri tarafından kişisel problemlerin sürekli olarak sahaya sürülmesine karşı durmaya devam edeceğiz.

Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği olarak, ekip arkadaşlarımıza sesleniyoruz:
Sorunlarınız, sorunlarımızdır. Bu sorunları, ekip ruhunu koruyarak çözebiliriz. Bizler, dün olduğu gibi bugün de varız. Ancak kişisel problemleri farklı yansıtarak bir yol alınmasının mümkün olmadığını, saydığımız büyük problemlerin çözümünün, görev tanımı net olmayan yönetmelikler ve bu yönetmeliklerin değişmesinden geçtiğini biliyoruz.
Kurumun uygulamalarında, her türlü hukuksal sorumlukta biz hekimlerin sorumlu tutulduğunun ancak ekip lideri olarak aynı oranda değer verilmediğinin, en büyük hatanın da bundan kaynaklandığının bilincindeyiz.

Bizler, aile hekimliğinin yeni nesillerin gelişimi açısından çok önemli bir vasıta olduğunu, aldığımız eğitim gereği biliyoruz. Ekip içerisindeki çalışanların birbirlerinin özlük haklarını ya da aile hekimliğinin yönetimsel biçimini sorgulayarak kendi özlük haklarına bir katkıda bulunamayacakları aşikardır. Bu nedenle, kişisel egolarını iş ortamına yansıtıp bunun için kullananların her zaman karşısında, ekip anlayışına çözüm için elini taşın altına koyanların ise yanında olacağımızı saygıyla duyururuz.

ŞUAHED YÖNETİM  KURULU

Yayımlanma Tarihi: 15 Ağustos 2017