EğitimEtkinlikHaberManşet

Modern ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumunu Başarıyla Gerçekleştirdik

1.06Kgörüntülenme
Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği ve 27. Bölge Şanlıurfa Eczacı Odası işbirliğiyle yapılan 1. Basamakta Modern ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Sempozyumu’ nun ikincisi 3-4 Kasım 2018’ de başarıyla tamamladık.

 

Yoğun ilgiyle karşılanan sempozyumda büyük çoğunluğu hekim ve eczacılardan oluşan, tıp ve eczacılık öğrencilerinin de yer aldığı 60 ı dış katılım olmak üzere 260 katılımcı bulundu.

Sempozyumun ilk gününde gebelik ve laktasyonda üst solunum yolu enfeksiyonları, gebelikte iletişim, kronik hastalıklar ve yaklaşımları, anne sütünün bebek bağışıklığı üzerine etkileri, aromaterapi uygulamaları, gebelikte cilt hastalıkları üzerine; ikinci gününde ise gebelikte fitoterapi, depresyon, yeni doğanda topikal ilaç kullanımı ve majistral kullanımı, gebelik ve laktasyon da güvenli ilaç kullanımı ve gebelikte yaşanan gastrointestinal rahatsızlıklar üzerine konularında otör hocalarımızın sunumlarıyla sempozyum sonlandı.

Sempozyumun tamamı canlı yayınlandı. Sempozyumda bilimsel programın dışında bizim geleneklerimizi en güzel şekilde tanıtacak sosyal kültürel programımız oldu. ilk gün akşamı otelde katılımcılara sıra gecesi ile hem eğlendirip hem de yöremizin vazgeçilmez lezzeti olan çiğköfteyi tattılar.

2. Günü ise bilimsel program bittikten sonra Harran Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan AKAN’ın rehberliği eşliğinde ilimizi gezdikten sonra program sona erdi.