HaberManşet

ŞUAHED DEN ŞANLIURFA VALİSİNE ZİYARET

197görüntülenme

07/05/20224

 

Değerli arkadaşlar ŞUAHED Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hacı Yusuf ERYAZĞAN, ŞUAHED Saymanı Dr. Ahmet Fevzi ÖRER ve ŞUAHED Genel Sekreteri Dr. Derya ATEŞ bugün Sayın Valimiz Hasan ŞILDAK ile görüşmüşlerdir.
Genel hatlarıyla derneğimiz ve derneğimizin misyonu anlatıldı. Derneğimizin 13 yıldır ilimizde çalıştığı ve öncelikle özlük hakları konusunda aile hekimlerimize destek olduğu belirtilerek ilimizdeki bazı sorunları aktardık.
Sayın Valimize tarafımızdan istenilen raporlar ile ilgili yaşadığımız sıkıntıları; bu konudaki problemin kronikleştiğini, bunu konu ile ilgili daha önce de birçok kuruma yazılar yazdığımızı ve sorunun çözülmediği iletilerek bu kurumlarla rapor çalıştayı istediğimizi tekrardan ilettik. Denetim konusunda; sürekli ve aynı yerlere denetim yapıldığını, mevzuat çerçevesinde denetim sebebinin, şikâyetin olmadığını, denetim yapılan yerin müdürlük tarafından performans olarak görülüp sürekli olarak denetlendiği ve çalışma şevkimizi etkilediği belirtilerek bu konu hakkında İl Sağlık Müdürlüğünün uyarılması gerektiği iletildi. İlimizde Aile Hekimliği sisteminde Aile Sağlığı Çalışanı açığı sorununun olduğu beyan edilerek bu konun çözüme ulaşmasının önemi açıklandı. Yeni Aile Sağlığı Merkezleri açılacağı zaman yer konusunda sıkıntılar yaşandığı, Aile hekimliği sistemine yakışmayan yerlerin çok kötü göründüğü ve aile hekimlerinin bu yerlerde kiraların yüksek olması nedeniyle rahatsız olduğu belirtildi. Sayın vali bizimle diyalogunu önemsediğini her türlü desteği sağlayacağını beyan etmiştir.
Sayın Valimize ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.
ŞUAHED YÖNETİM KURULU